Dla studentów:

Dla wszystkich studentów posiadających Dzieci w wieku 2,5 - 5 lat po okazaniu legitymacji zniżka -20%

Dziękujemy za złożenie ofert pracy.

Rekrutacja została zakończona.

Zaloguj się Wyloguj się

Koronawirus - informacje

Termin: 
wtorek, Marzec 10, 2020 - 21:45
Lokalizacja: 
Niepubliczne przedszkole językowo-artystyczne "Tęczowa Kraina"

"W związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia koronawirusem w Cieszynie decyzją Burmistrz Miasta Cieszyna zajęcia we wszystkich szkołach podstawowych do piątku 13 marca włącznie są zawieszone. Placówki w tym czasie zostaną poddane dezynfekcji. Na bieżąco dezynfekowane są także autobusy miejskie.

- Jednocześnie apelujemy do rodziców o zachowanie spokoju, stosowanie się do zaleceń i wytycznych Sanepidu, o zadbanie, by dzieci w tym czasie pozostały w domu, nie uczęszczały na dodatkowe zajęcia ani spotkania towarzyskie. W przypadku dzieci w wieku szkolnym, które mają rodzeństwo w wieku przedszkolnym, rekomendujemy pozostanie wszystkich dzieci w domu. Obecnie wszystkie miejskie przedszkola i żłobki (nie dotyczy oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych) funkcjonują normalnie i zgodnie z zaleceniami służb sanitarno-epidemiologicznych. Na dzisiaj nie ma przesłanek, aby podjąć decyzję o ich zamknięciu. Uwrażliwiamy również na fakt, że koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych, dlatego prosiby, by w miarę możliwości dzieci nie pozostawały w tym czasie pod opieką dziadków – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Jeśli pojawią się niepokojące objawy wskazujące na infekcję, prosimy najpierw o telefoniczne zgłoszenie swoich obaw do Sanepidu pod nr tel 502 281 673.

Podczas posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele instytucji kultury, oświaty, jednostek sportowych, Straży Miejskiej, Wojska Obrony Terytorialnej, Miejskiego Zarządu Dróg, Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Zakładu Budynków Miejskiej w Cieszynie Sp. z o.o. a także cieszyńskiego Sanepidu, podjęta została decyzja o zamknięciu do 13 marca włącznie miejskich instytucji kulturalnych i sportowych (także Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie) a także o odwołaniu do 22 marca włącznie wszystkich miejskich imprez a także wydarzeń odbywających się w miejskich placówkach.

W związku z zaistniały zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2., zwracam się z prośbą o – w miarę możliwości – odroczenie załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim w Cieszynie i innych miejskich jednostkach organizacyjnych. Proponuję także, aby wszelkie płatności na rzecz Gminy Cieszyn dokonywać przelewami, np. poprzez systemy bankowości elektronicznej. Informuję także, że wiele spraw można omówić, a nawet załatwić przez telefon, a także mailem (urzad@um.cieszyn.pl) lub przez ePUAP. Zapewniam, że Urząd Miejski w Cieszynie pracuje normalnie i jest do Państwa dyspozycji w każdej sprawie, niemniej jednak zmniejszenie intensywności osobistych kontaktów przyczyni się do ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa i wywoływanej przez niego choroby – mówi Stanisław Kawecki, Sekretarz Miasta Cieszyna."  -  "Miasto Cieszyn", Facebook.

Źródło:   https://www.facebook.com/UMCieszyn/photos/a.2242191546001932/25559949846...

X