Dla studentów:

Dla wszystkich studentów posiadających Dzieci w wieku 2,5 - 5 lat po okazaniu legitymacji zniżka -20%

Dziękujemy za złożenie ofert pracy.

Rekrutacja została zakończona.

Zaloguj się Wyloguj się

COVID-19

Termin: 
czwartek, Kwiecień 16, 2020 - 13:45
Lokalizacja: 
Niepubliczne Przedszkole językowo-artystyczne Tęczowa Kraina

  

Szanowni Rodzice,

         jak Państwo wiecie, w związku z trwającą w Polsce i na całym świecie, pandemią koronawirusa, decyzją Rządu RP zostały obligatoryjnie zawieszone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych, zarówno tych publicznych jak i niepublicznych.
         W odpowiedzi na Państwa prośby, sugestie i zapytania związane z funkcjonowaniem Przedszkola pragniemy wyjaśnić, że nie możemy działać wbrew obowiązującemu prawu. Łamanie powszechnie obowiązujących nakazów grozi poważnymi konsekwencjami, nie tylko karnymi, ale i zagrażającymi życiu i zdrowiu wszystkich ludzi, w tym naszych przedszkolaków. Przypominamy, że wprowadzone działania mają charakter zapobiegawczy i profilaktyczny, którego celem jest ograniczenie dużych skupisk ludzi w jednym miejscu, a tym samym zmniejszenie szans na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do takich skupisk zaliczane są placówki oświatowe, które pomimo najszczerszych chęci, nie zdołają uchronić dzieci przed potencjalnym i bardzo niebezpiecznym zagrożeniem, o którego skutkach słyszą Państwo przez ostatnie tygodnie we wszystkich możliwych mediach.
         Odnosząc się do kwestii opłat informujemy, że Przedszkole pobiera opłaty zgodnie z zawartą i obowiązującą obie strony umową. W § 4 umowy znajduje się zapis, iż opłata za czesne jest ponoszona przez Rodziców przez cały czas obowiązywania umowy, bez względu na obecność dziecka w Przedszkolu. Powyższe regulacje związane są z rezerwacją miejsca w Przedszkolu oraz kosztami stałymi ponoszonymi przez Przedszkole. Jednocześnie przypominamy, że za czas nieobecności dziecka w Przedszkolu odliczone zostaną koszty wyżywienia. W przypadku, gdy sytuacja w kraju ulegnie zmianie, np. wydłuży się czas zamknięcia placówek oświatowych, przewidujemy ulgę ze względu na brak możliwości realizacji atrakcji dla dzieci typu wycieczka, teatr, sport itp.
         Drodzy Rodzice, pamiętajmy, że wszyscy działamy dla wspólnego dobra naszych dzieci i rodzin. Zamknięcie Przedszkola nie jest naszą subiektywną decyzją, a wynikiem zaistniałej sytuacji i nakazów, z którymi przyszło się zmierzyć całemu społeczeństwu. Rozumiemy rozgoryczenie i trudną sytuację w jakiej znaleźli się Państwo jako rodzice przedszkolaków. Wiemy, jak ciężko jest Państwu połączyć opiekę nad dziećmi z pracą. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby w tym trudnym czasie jak najintensywniej wspierać Państwa w organizowaniu zajęć dla dzieci.

         W dniu 17 marca uruchomione zostało „Wirtualne przedszkole”. Znajdziecie w nim Państwo propozycje zabaw i aktywności dla naszych przedszkolaków. Nasza kadra, wraz z dyrekcją Przedszkola przez cały czas pozostaje do Państwa dyspozycji na specjalnie stworzonych grupach przedszkolnych (zgodnych z obowiązującym w Tęczowej podziałem), z których otrzymujecie Państwo na bieżąco powiadomienia. Ponadto grupy te umożliwiają wirtualne (zdalne) spotkania z wychowawcami, logopedą, nauczycielem języka angielskiego.
         Zapewniamy Państwa, że śledzimy na bieżąco – godzina po godzinie – sytuację w kraju. Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy żadnego komunikatu informującego nas o konieczności przedłużenia zamknięcia Przedszkoli na kolejne dni. Jednakże biorąc pod uwagę jak dynamiczna jest sytuacja oraz fakt, że wciąż przybywa osób zarażonych, a co za tym idzie, zwiększa się niebezpieczeństwo zarażenia, nie wiemy jakie decyzje zostaną podjęte na szczeblach rządowych.
Przypominamy, że jako placówka oświatowa musimy bezwzględnie przestrzegać i stosować się do wszystkich nakazów i zakazów.
 

         Szanowni Rodzice jesteśmy z Wami, solidaryzujemy się w tych ciężkich dla nas wszystkich chwilach i liczymy na szybki powrót naszych dzieci do Tęczowej Krainy. Prosimy o bieżące obserwowanie naszego profilu i kontakt za pośrednictwem grup docelowych.
         Bądźmy razem.

 

Z wyrazami szacunku
Dyrekcja Przedszkola i Grono Pedagogiczne

 

X